Rentgenové měření povrchu

   Nabízíme přesné a rychlé měření tloušťek jednotlivých materiálů povrchových úprav na finální desce plošného spoje. Umíme měřit jednotlivé tloušťky niklu (Ni), chemického zlata (Au) a i imersního cín (Sn). Toto měření provádíme pravidelně na vybraném vzorku desek z každé dodávky. Výsledkem měření je protokol včetně vyhodnocení měření.

Proč vlastně potřebujeme měřit?

    To je jednoduché - abychom Vám mohli garantovat kvalitu našich povrchových úprav desek plošných spojů a tím jsme zajistili jejich bezproblémové následné osazení součástkami. Pro strojové osazení desek plošných spojů je velice důležité aby tloušťky jednotlivých vrstev ( Ni, Pb, Au případně Sn ) se skutečně pohybovali v předepsaných tolerančních pásmech. Pokud tomu tak není, pak je to nejlepší cesta k problémům s osazováním.

Fischerscope X-Ray XDLM - C4

   Výkonný rentgenový fluorescenční měřící přístroj s rozptylem energie (EDXRF) pro měření tloušťek povlakových vrstev a rozbory materiálů pomocí metody rentgenové fluorescence.

měření na x-ray

Metoda měření - rentgenová fluorescence

   Fotoefekt je mechanizmus pomocí kterého je generováno fluorescenční rentgenové záření. Jde o interakci elektromagnetického radiačního fotonu s energií Eo atomu.

   Energii rozptylující rentgenová fluorescenční metoda (ED-XRF) je jednou z nejjednodušších, nejpřesnějších a nejekonomičtějších analytických metod pro určování chemického složení různých materiálů stejně jako pro stanovení síly povlaků. ED-XRF je nedestruktivní a spolehlivá metoda, která vyžaduje malou nebo žádnou přípravu vzorku, je vhodná pro pevné stejně jako tekuté nebo práškové materiály, pokrývá široký rozsah prvků od nízkoatomových čísel až po uran (Z=92) a měří koncentrace od 0,1 do 100 procent bez problému.

Protokol o měření

   Na požádání Vám zašleme protokol o měření společně s dodávkou desek plošných spojů, případně jej pošleme dodatečně na Vaši emailovou schránku. Tento protokol obsahuje též i vyhodnocení daného měření.

Pokud budete potřebovat bližší informace neváhejte nás kontaktovat.

Tisknout
Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS